Jízdní vlastnosti


Kia Sportage má klasické zavěšení kol. Vepředu je vzpěra McPherson a vzadu více prvková náprava. Je tužší, než je zvykem, ale není to vůbec na škodu. Šestnáctipalcová kola jsou poněkud poddajná a při losích testech Kia Sportage vykazovala miniaturní prodlevu. Bohatě je to ale vráceno vynikajícím chodem motoru a právě tvrdě nastaveným podvozkem, který zaručuje perfektní komfort jízdy i při poměrně hrbolaté silnici.

Kia Sportage je poměrně vysoká a tak byste měli počítat s větším náklonem v ostrých zatáčkách ale stabilita vozidla je vysoká a to i díky širokému rozchodu kol. S příplatkovými 17 a 18 palcovými koly bude jízda ještě komfortnější.

Řízení je velmi přesné. Umocňuje to citlivě nastavený posilovač řízení. Zpětná vazba a celkově reakce na jakýkoliv pohyb volantu jsou plynulé bez nečekaných záškubů. Sportovní jízdu tento typ vozidla nepodporuje, ale řidič má aspoň neustále kontrolu nad vozidlem a může jej přesně ovládat.

Jízda v terénu

Kia Sportage vám nabídne poměrně zábavné svezení i mimo zpevněné komunikace. Na polních cestách se ale vyhněte hlubokým výmolům anebo jízdě ve vyjetých kolejích od nákladních vozidel. Kia Sportage má totiž nízkou světlou výšku 170 mm.

V nabídce je i pohon všech kom Dynamax, který při snížení trakce předních kol zareaguje takřka okamžitě propojením s dalšími elektronickými systémy. Na ledě může pochopitelně dojít k prokluzu kol, na mokré silnici se s ním ale takřka nesetkáte. Sorento překvapilo skvělým detailem – možností využití inteligentního zámku spojky.


Tento zámek lze aktivovat tlačítkem na palubní desce a je využitelný do 40 km/hod. Využijete ho zejména v zimě a na mokré trávě. Velmi vám usnadní rozjezd a spolu s krátkým prvním převodovým stupněm se rozjedete snadno.

Při využití stálého pohonu čtyř kol je Kia Sportage mírně přetáčivá, ale ne tak, aby to činilo zásadní potíže. Využijete ji zejména v zatáčkách a s citlivou práci nohy na plynovém pedálu si můžete užít i akčnější projíždění zatáček. Pneumatiky, ač jsou relativně úzké, mají vynikající boční vedení.

Celkový dojem

Kia Sportage je automobil, který má velmi dravý a agresivní design. Odpovídá i celkovému pojetí tohoto automobilu. Svižný motor poskytuje autu dostatečné zrychlení a svižné reakce. Je nesmírně komfortní a stylový a splňuje a i z hlediska bezpečnosti nejvyšší standardy. Kia Sportage je automobil, se kterým si neuděláte ostudu ani jako manažer a navíc sveze celou vaši rodinu se zavazadly.