Modernizace Sportage

Ještě přitažlivější model KIA působí velmi příjemně a to nejen díky lepším jízdním vlastnostem. Jeho premiérový audiosystém zcela završil seznam nových prvků výbavy.

Vnější design chladiče se chlubí novou maskou, novými zadními LED svítidly, novou řadou kol z lehké slitiny a střešní anténou ve tvaru žraločí ploutve. Modernizovaný interiér modelu Sportage vytváří velmi příjemné prostředí s měkkým povrchem materiálů na přístrojové desce a v horních částech dveří. Zrovna tak potěší nová kombinace čalounění sedadel tkaniny a kůže nebo nový panel přístrojů Supervision s displejem.

Nové prvky výbavy, v závislosti na modelu, je Sportage pro evropské zákazníky ještě přitažlivější. Mezi tyto prvky patří audiosystém s dotykovým displejem 4,3“ a zadní kamerou. Dále je to nový prémiový audiosystém Infinity, subwoofer se sedmi reproduktory, nové vstupy USB/iPod, posilovač řízení Kia FlexSteer s více režimy, vyhřívaný volant, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče.

Díky řadě změn, které minimalizovali hlučnost a vibrace je jízda vozem KIA Sportage opravdu skvělá.

Vibrace minimalizují tři konstrukční opatření, jako je pomocný rám uložen ve speciálních lůžkách, nikoliv přišroubován přímo ke karoserii. Hnací řetěz je doplněn vloženým hřídelem. Přední hnací hřídele jsou proto symetrické a nové upevnění převodovky má vyšší tuhost.

Úpravy podvozku a odpružení vylepšily jízdní komfort, kultivovanost a ovladatelnost. Stabilizátor potlačuje nedotáčivost v zatáčce a změkčuje přední odpružení. Zadní pružiny jsou o trochu tužší v zájmu vyšší stability a zmenšení naklánění karoserie při jízdě s přívěsem. Převodka řízení má nyní o 4,5 % strmější převod než u dosavadní verze modelu Sportage a s 2,7 otáčkami volantu mezi rejdy přispívá k pohotovějším reakcím a větší stabilitě. Pneumatiky zajišťují lepší ovladatelnost za všech povětrnostních podmínek a ještě citlivější zpětnou vazbu.

Sportage nabízí svým evropským zákazníkům výběr mezi vznětovými a zážehovými motory, šestistupňovými mechanickými nebo samočinnými převodovkami a pohonem předních (2WD) nebo všech kol (AWD) a to v závislosti na modelu. Vylepšený elektronicky řízený stabilizační systém ESC napomáhá stabilizaci přívěsu a ochraně při převrácení vozidla.

Sportage je zatím neprodávanějším modelem KIA vEvropě. V roce 2013 získal 89 553 zákazníků.